WIZYTÓWKA FIRMY

Minol Sp. z o.o.

Minol Sp. z o.o.

ul. Limanowskiego 179, 91-340 Łódź
branża: administrowanie obiektami/lokalami, automatyka elektronika, budownictwo - ciepłownictwo...

Opis firmy

Tagi: wodomierze, ciepłomierze, podzielniki, rozliczenia kosztów, urządzenia pomiarowe
Minol Sp.z o.o.Minol Sp. z. o.o. należy do międzynarodowej grupy Minol Messtechnik, lidera w dziedzinie nowoczesnej techniki pomiarowej i indywidualnych rozliczeń zużycia mediów.

MINOL jako jedna z nielicznych firm rozliczeniowych jest również producentem urządzeń pomiarowych, a stałe inwestycje w rozwój produktów i innowacje umożliwiają zaoferowanie naszym Klientom najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie techniki pomiarowej i kompleksowych usług "z jednej ręki".

Nasz asortyment:

- rozliczanie kosztów zużycia energii cieplnej i wody
- podzielniki kosztów
- wodomierze
- liczniki ciepła
- legalizacja urządzeń
- systemy zdalnego odczytu danych

Naszym Klientom oferujemy:

- kompleksową ofertę w zakresie rozliczeń c.o.
- indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb Klienta
- dogodne warunki finansowania
- nowoczesne urządzenia
- niezawodny serwis
- szeroką ofertę uzupełniającą

Na rynku polskim firma Minol obecna jest od roku 1991. Do końca roku 2005 firma działała pod nazwą Stein-Pol Sp. z o.o. Zmiana nazwy firmy na MINOL ma na celu rozpowszechnienie także w Polsce znanej na świecie marki. Z końcem roku 2005 nastąpiło przejęcie przez grupę MINOL firmy rozliczeniowej SKT-Skibatron oraz firmy ZENNER, wiodącego na świecie producenta wodomierzy i liczników ciepła, co przyczyniło się do wzmocnienia pozycji firmy MINOL w Polsce i na świecie.

Centrala firmy znajduje się w centrum Polski, w Aleksandrowie Łódzkim. W kraju posiadamy 6 oddziały - Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Sanok, Warszawa, Wrocław i rozbudowana sieć punktów serwisowych.

Produkty

MINOL jako jedna z nielicznych firm rozliczeniowych jest również producentem urządzeń pomiarowych, a stałe inwestycje w rozwój produktów umożliwiają zaoferowanie naszym Klientom najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie techniki pomiarowej.

Wszystkie urządzenia oferujemy również w wersji dostosowanej do odczytu radiowego. Naszym Klientom proponujemy dogodne warunki finansowania interesujących ich produktów:

- płatność ratalną i dzierżawę urządzeń o dowolnym okresie spłaty i korzystnym oprocentowaniu
- indywidualne plany finansowe
- opcję zmiany sposoby finansowania w okresie spłaty
- możliwość łączenia różnych wariantów finansowania dla jednego obiektu

Stały dialog z naszymi Klientami pozwala na wprowadzanie ciągłych innowacji w zakresie produktów. Kontrole jakościowe zapewniają wysoki standard, co dokumentowane jest również poprzez certyfikat ISO 9001:2000.

Podzielniki kosztów ogrzewania

Podzielniki kosztów to jedna z najpopularniejszych form prowadzenia indywidualnego rozliczenia kosztów centralnego ogrzewania.

Minometer M7 zastąpił starszą wersję podzielnika M6 i obecnie jest jednym z najnowszych urządzeń rejestrujących zużycie ciepła w szerokiej palecie produktów firmy Minol. Podzielnik dostępny jest przede wszystkim w wersji ze zdalnym odczytem - nowy system RADIO 3.

W wielu nieruchomościach wciąż egzystują podzielniki starszego typu - wyparkowymi, zwane również cieczowymi. Takim urządzeń był Minotherm II. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że radiatory, na których zainstalowano podzielniki wyparkowe, są w pełni kompatybilne z nowymi urządzeniami. Wymiana starych urządzeń na nowe nie stanowi żadnego problemu.

WodomierzeKomunikacja za pośrednictwem fal radiowych należy obecnie do codzienności i jest również coraz bardziej powszechna w dziedzinie odczytywania danych dotyczących zużycia mediów. Obecnie głównym urządzeniem Minol służącym do pomiaru zużycia wodomierzy jest wodomierz antymagnetyczny APZ z serii Minomess z wbudowany modułem radiowym. Dostępna jest również wersja wodomierza bez tego modułu (czytaj więcej).

Ponadto w ofercie Minol znajdują się inne wodomierze:

- jednostrumieniowe, suchobieżne ETKD-ETWD wg MID Q3 2,5 m3/h
- jednostrumieniowe, suchobieżne wg GUM Qn 1,0 m3/h
- jednostrumieniowe, mokrobieżne hybrydowe, wielostrumieniowe, przemysłowe

Systemy zdalnego odczytu

Komunikacja za pośrednictwem fal radiowych należy obecnie do codzienności i jest również coraz bardziej powszechna w dziedzinie odczytywania danych dotyczących zużycia mediów.

Firma Minol dysponuje opracowaną we własnym zakresie, wysoce inteligentną zbiorczą siecią danych, do której w prosty sposób mogą być włączone podzielniki kosztów ogrzewania, liczniki wody i ciepła jak również inne liczniki.

Dla użytkowników mieszkań oznacza to ochronę prywatności i brak konieczności przestrzegania terminów odczytów, które odbywają się bez wchodzenia do lokali.

Ciepłomierze

- gotowe na przyszłościowe zadanie pomiarowe dzięki funkcji aktualizacji
- najmniejsza wysokość instalacyjna w modelu współosiowym 2”
- interfejs optyczny w standardzie
- wysoka dynamika pomiaru 1:100
- niski próg rozruchu
- możliwość instalacji w dowolnej pozycji

Zapraszamy do współpracy!
ul. Limanowskiego 179
91-340 Łódź