WIZYTÓWKA FIRMY

Zofia Połczyńska Wytwórnia Pasz „Morawski”

Zofia Połczyńska Wytwórnia Pasz „Morawski”

ul. Żurawia 19, 89-240 Kcynia
branża: rolnictwo/agrotechnika

Opis firmy


  Firma

  Wytwórnia Pasz posiada już 20-letnią tradycję. Jest polskim przedsiębiorstwem rodzinnym.

  Produkcja

  Zastosowanie nowoczesnej technologii, opartej o automatyzację i robotyzację, pozwoliło na stworzenie całkowicie skomputeryzowanej wytwórni, rozbudowanej o linie granulowania, tabletkowania, ekstrudowania, natłuszczania i melasowania pasz oraz obróbki termicznej umożliwiającej płatkowanie surowców. Wytwórnia Pasz wyspecjalizowała się w produkcji pasz dla zwierząt laboratoryjnych i doświadczalnych, pasz dla koni oraz pasz dla zwierząt wolno żyjących .


  Systemy jakości

  Dążenie do produkcji bezpiecznej paszy dla zwierząt, zgodnej ze standardami Unii Europejskiej spowodowało, że od roku 1996 w firmie rozpoczęto wdrażanie Systemów Jakości potwierdzone uzyskaniem w 1998 roku, jako pierwsza wytwórnia pasz w Polsce, certyfikatu ISO PN 9001 i IQ Net. Recertyfikacja 2001 i 2004 r.
  W 2000 roku wdrożony został system HACCP (Hazard Analysis of Critical Control Point).

  Obecnie Wytwórnia jest w trakcie wdrażania Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności PN-EN-ISO 22000


  Laboratorium

  Wdrożone systemy jakości wymagają laboratorium wyposażonego w nowoczesną aparaturę kontrolno-badawczą. Dla szybkiej kontroli wartości pokarmowej pasz Wytwórnia wykorzystuje urządzenia powstałe w oparciu o najnowsze osiągnięcia techniki światowej.
  Spektofotometr NIR System Feed & Forage Analyser (USA) służy do szybkiego oznaczania wartości pokarmowej produkowanych pasz w systemie on-line. Urządzenie jest przyjazne dla środowiska i nie wymaga odczyników chemicznych. Natomiast badania mikrobiologiczne i mykotoksyczne oraz pozostałe, wykonywane są przez akredytowane laboratoria zewnętrzne.


  Produkty, odbiorcy, nagrody

  Polityka jakości firmy to produkować i sprzedawać tylko te wyroby, które będą spełniały wymagania klienta a jednocześnie będą przyjazne środowisku i efektywne dla firmy. Równie ważne jest stwarzanie przyjaznych warunków pracy.
  Odbiorcami produktów WP są przede wszystkim ośrodki naukowo-badawcze i doświadczalne, hodowcy i użytkownicy koni rekreacyjnych i sportowych (m.in. czołowa stawka startująca w zawodach krajowych i międzynarodowych), oraz rolnicy.
  W 1999 roku, w oparciu o liczbę głosów oddanych przez klientów, wytwórni przyznano nagrodę w konkursie Dobre Bo Polskie, a w 2000 i w 2004 roku WP została Przedsiębiorstwem Fair Play.

ul. Żurawia 19
89-240 Kcynia