WIZYTÓWKA FIRMY

Wielobranżowa Firma U.P.H WALEX Jerzy Wa...

Wielobranżowa Firma U.P.H WALEX Jerzy Wa...

ul. Kilińskiego 15, 89-100 Nakło n/Notecią
branża: budownictwo - drogi chodniki place, melioracje regulacje rzek

Opis firmy

Tagi: kruszywo mineralne, kruszywa uszlachetnione, piasek płukany, gruz betonowyWielobranżowa Firma U.P.H WALEX Jerzy Walkowiak  O firmie

  Firma "WALEX" istnieje na rynku od 1991 roku. Przedsiębiorstwo od samego początku zajmuje się wydobyciem, przetwarzaniem, uszlachetnianiem i sprzedażą kruszywa mineralnego. Prowadzi wydobycie kruszywa metodą odkrywkową na terenie powiatu nakielskiego. Sortownia kruszywa jest usytuowana w Paterku koło Nakła nad Notecią. Produkujemy tu kruszywa uszlachetnione, wykorzystywane do oczyszczalni ścieków, betonów, warstw filtracyjnych, przydatnych dla drogownictwa i celów ozdobnych. Sprzedajemy też pospółkę, piasek płukany, gruz betonowy i kamień łamany.

  W roku 2000 przedsiębiorstwo zostało powiększone o zakład w Barcinie w powiecie żnińskim. Budynki po byłej cegielni przystosowano do produkcji betonu komórkowego. Od 2002 roku ruszyła produkcja gazobetonu, którego cechą charakterystyczną jest jego długość – 49 cm. Nasze produkty sprzedajemy głównie na rynku lokalnym – w powiatach nakielskim, żnińskim i bydgoskim.

  Oferta

  Kruszywami nazywamy wszystkie okruchowe materiały kamienne wykorzystywane jako składniki betów, bitumicznych mieszanek do budowy nawierzchni drogowych, warstw filtracyjnych i w celach ozdobnych.
  Kamień uszlachetniony otrzymywany jest poprzez selektywną eksploatację rozpoznanych, charakteryzujących się wysoką jakością złóż kruszywa, przetwarzany w procesie sortowania(niekiedy kruszenia) na odpowiednie klasy ziarnowe.

  Produkty

  - Piasek kopany
  - Piasek płukany
  - Żwiry płukane – sortowane
  - Piasek suszony
  - Pospółka niesortowana
  - Kamień łamany
  - Gruz budowlany
  - Gazobeton


  Zapraszamy do współpracy!!!

ul. Kilińskiego 15
89-100 Nakło n/Notecią