WIZYTÓWKA FIRMY

PKS Gdynia S.A.

PKS Gdynia S.A.

UL. A. HRYNIEWICKIEGO 6 C lok.43, 81-340 GDYNIA
branża: transport przewozy

Opis firmy

O Nas

Pomorska Komunikacja Samochodowa została zawiązana jako wspólne przedsięwzięcie kadry kierowniczej i pracowników dawnego Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Wejherowie. To właśnie proces prywatyzacji, zwieńczony w 2002 r. stał się punktem zwrotnym w historii Naszej firmy.

Już ponad 50 lat działamy z powodzeniem na rynku zbiorowego przewozu osób. Realizujemy zarówno usługi związane z transportem pasażerskim w regionie jak i transportem w komunikacji miejskiej. Naszym Klientom świadczymy także usługi wynajmu autobusów, uwzględniające indywidualną specyfikę i ich potrzeby.

Naszą misją jest służenie Klientom poprzez bieżące zaspakajanie potrzeb zbiorowego transportu publicznego. Pragniemy, aby oferowana przez nas usługa kojarzona była przez naszych Klientów z wysokim standardem obsługi i profesjonalnym podejściem.

Historia

Państwowa Komunikacja Samochodowa w Polsce powstała w 1946 r. z zadaniem rozwijania komunikacji autobusowej i towarowej. W tym samym roku utworzono placówkę w Gdańsku. 1 stycznia 1950 roku powołano w Wejherowie Stację Terenową. Została ona wyposażona w jeden samochód ciężarowy, biuro w pomieszczeniu sklepowym i zatrudniała 5 pracowników (dwóch kierowców, dwóch ładowaczy oraz dwóch pracowników biurowych). Stacja Terenowa w Wejherowie podporządkowana była Ekspozyturze PKS Gdynia. Z dniem 1 stycznia 1962 r. powołano Oddział Mieszany PKS w Wejherowie, a terenem działalności stały się powiaty: lęborski, kartuski, pucki i wejherowski.

Oprócz transportu towarowego Oddział dysponował 12 autobusami o łącznej liczbie 560 miejsc. W kolejnych latach nastąpił rozwój Oddziału. Realizowane były inwestycje w Wejherowie przy ulicy Transportowej i Pucku, gdzie w 1962 roku powstała nowa zajezdnia. Szczytowym momentem rozwoju był rok 1975. W firmie pracowało wówczas 873 pracowników a przedsiębiorstwo dysponowało 467 środkami transportu, w tym: 151 autobusami, 21 przyczepami autobusowymi, 206 samochodami ciężarowymi, 83 przyczepami ciężarowymi i 6 dźwigami samochodowymi.

Nowy podział terytorialny kraju, który nastąpił w 1975 r. sprawił, że Placówka Terenowa w Lęborku została przekazana do PKS Słupsk, a w 1981 r. do PKS Gdańsk została przekazana Placówka Terenowa w Kartuzach.

Od 1981 roku Oddział PKS Wejherowo obsługiwał powiaty wejherowski i pucki, dowożąc ludzi do pracy, młodzież do szkół, a w sezonie letnim służył potrzebom turystycznym.

Do końca 1991 roku zlikwidowany został dział przewozów towarowych, zaś w 1992 roku nawiązana została współpraca z Zarządem Komunikacji Miejskiej w Gdyni, która trwa do dziś.

W 2001 roku rozpoczął się proces prywatyzacji Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej, który zakończył się 1 marca 2002 r. umową o przejęcie przedsiębiorstwa do odpłatnego korzystania, którą podpisał Pełnomocnik Wojewody do spraw prywatyzacji i Zarząd nowo powołanej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, pod nazwą Pomorska Komunikacja Samochodowa.

Oferujemy wynajem autobusów - zrealizujemy wszelkiego typu zlecenia na terenie województwa pomorskiego. Dysponujemy pojazdami o pojemności od 40 do 65 miejsc siedzących (zobacz w dziale baza pojazdów).


Naszą domeną są różnego typu przewozy okazjonalne (wynajmy) - przewozy szkolne, wyjazdy turystyczne, wycieczki, kolonie, obozy, pielgrzymki, wyjazdy na uroczystości rodzinne (pogrzeby, wesela), przysięgi, dyskoteki, kursy, szkolenia i inne.

W razie potrzeby wynajęcia autobusu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu ustalenia wstępnych warunków wynajmu. Zlecenia można także złożyć faxem (koniecznie z podaniem telefonu kontaktowego).


Oferujemy najniższe ceny - atrakcyjne stawki i warunki wynajmu, profesjonalną obsługę, bezpieczeństwo i wygodę w czasie podróży, a także pewność wykonania usługi.


Koszt wynajęcia autobusu obliczany jest indywidualnie i jest zależny od:

  • rodzaju dnia

  • ilości godzin dysponowania pojazdem

  • przebytych kilometrówUL. A. HRYNIEWICKIEGO 6 C lok.43
81-340 GDYNIA