WIZYTÓWKA FIRMY

​Marcin Makowski Mak-Iniekt

​Marcin Makowski Mak-Iniekt

ul. Mokra 26, 05-200 Zagościniec
branża: budownictwo - obiekty wykończenia, budownictwo - sanitarno-hydrauliczne

Opis firmy

Tagi: hydroizolacje, izolacja przeciwwilgociowa, izolacje wodochronne, osuszanie budynków, uszczelnianie płyt fundamentowych, iniekcja, iniekcja ciśnieniowa, iniekcja wgłębna

Mak-Iniekt to firma zajmująca się szeroko pojętymi izolacjami przeciwwilgociowymi. Siedziba naszej firmy mieści się w miejscowości Zagościniec (województwo mazowieckie), ale usługi związane uszczelnianiem nieszczelnej hydroizolacji oferujemy na terenie całego kraju.

Naszą specjalnością są hydroizolacje ścian szczelinowych, uszczelnianie płyt fundamentowych oraz izolacje wodochronne elementów betonowych i żelbetowych.

Oferta:

 • Iniekcja krystaliczna to metoda osuszania murów i tworzenia blokady przeciwwilgociowej (rodzaju hydroizolacji poziomej) polegająca na wykorzystaniu zjawiska tzw. mokrej ścieżki. Wykorzystuje się ją przede wszystkim w przypadku murów zawilgoconych na skutek kapilarnego podciągania wilgoci z gruntu oraz podczas osuszania obiektów po zalaniu.

 • Iniekcja ciśnieniowa to technologia przeznaczona do naprawy, uszczelniania oraz zabezpieczania konstrukcji murowych i żelbetowych. To także stosunkowo uniwersalny system naprawczy, który można zastosować w przypadku wypełniania rys i pęknięć w murach, uzupełnianiu struktury elementów konstrukcji, a nawet struktury gruntu. W zależności od potrzeb, iniekcja ciśnieniowa może służyć, jako wzmocnienie lub uszczelnienie danego elementu.

 • Iniekcja kurtynowa to technologia wykorzystywana do wtórnego, naprawczego uszczelniania substancji budowlanej przykrytej gruntem. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku elementów narażonych na wilgoć lub szkodliwe oddziaływanie wody od strony gruntu. W praktyce iniekcja kurtynowa jest stosowana przede wszystkim do uszczelniania piwnic, kanałów, tuneli oraz wszelkiego rodzaju szybów.

 • Montaż węży iniekcyjnych
  Iniekcja za pomocą węży iniekcyjnych to jeden ze sposobów wykorzystywanych we współczesnym budownictwie do zapewnienia szczelności konstrukcji w miejscach szczególnie narażonych na ewentualną intruzję wody. Montaż węży iniekcyjnych stosuje się przede wszystkim we wszelkiego typu przerwach technologicznych i dylatacyjnych. Jest to jeden z najbardziej efektywnych obecnie sposobów na uszczelnianie płyt fundamentowych jeszcze na etapie wznoszenia obiektu budowlanego.

 • Iniekcja wgłębna to technologia umożliwiająca przywrócenie pomieszczeniom ich funkcji użytkowych poprzez wyeliminowanie wszystkich skutków związanych z wilgocią w przegrodach oraz jej degradacyjnym wpływem na substancję budowlaną. Iniekcja wgłębna pozwala na usuwanie rys i pęknięć w konstrukcjach, dzięki czemu doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie występuje nieszczelna hydroizolacja.

 • Uszczelnianie betonów, którego celem jest przywrócenie podstawowej funkcjonalności obiektu, przy jednoczesnym zapewnieniu jego bezpieczeństwa. Metody, które najczęściej wykorzystujemy w tym celu to technologie bazujące na zastosowaniu środków krystalizujących. Środki krystalizujące ograniczają przepuszczalność porów przegród betonowych, co uniemożliwia swobodną penetrację czynników niszczących, jednocześnie wpływając na poprawę trwałości konstrukcji.

 • Uszczelnienie płyty dennej to nasza specjalność. Od lat z sukcesami wykonujemy hydroizolacje płyt fundamentowych w obiektach mieszkalnych i użytkowych. Zasięg naszych usług nie ogranicza się do miasta Warszawa, czy województwa mazowieckiego. Uszczelnienia płyt fundamentowych wykonujemy w obiektach posadowionych na terenie całego kraju.

 • Pęknięcia stropów
  Jedną z naszych specjalności jest naprawa pękających stropów, w szczególności tych wykonanych z betonu. Przyczyn pękania stropów może być wiele, wszystkie one prowadzą do degradacji substancji budowlanej, co obniża nośność stropu i stanowi zagrożenie dla użytkowników obiektu. Naprawa pęknięć nie tylko wzmacnia konstrukcję stopu, ale również niweluje szereg problemów, jakie może spowodować nieszczelna hydroizolacja.

 • Pęknięcia żelbetonów
  Najlepszym, a zarazem najbardziej skutecznym sposobem na pęknięcia żelbetonów oraz uszczelnianie rys jest iniekcja ciśnieniowa, która ma podwójne działanie – uszczelnia elementy konstrukcyjne działając na nie wzmacniająco i tworzy przeciwwilgociową barierę, która skutecznie zapobiega dalszemu przenikaniu wilgoci do wnętrza substancji budowlanej.

 • Uszczelnianie ścian szczelinowych
  Uszczelnienie styku powinno być odpowiednio wykonane już na etapie budowy obiektu, dobór zabezpieczenia lub sposób jego wykonania nie zawsze gwarantują odpowiednią szczelność.

 • Wprowadzenie żywicy
  Iniekcje z żywic syntetycznych, jak często określane jest wprowadzanie żywicy w konstrukcję budowlaną wykonuje się w miejscach uszkodzeń, w szczególności w rysach i pęknięciach w betonie i żelbetonie. Wprowadzanie żywicy stanowi w tych przypadkach rodzaj iniekcji scalającej, której zadaniem jest szczelne wypełnienie rysy oraz innych uszkodzeń elementów betonowych, a co za tym idzie wzmocnienie konstrukcji obiektu oraz przeciwdziałanie sączenia się przez rysy wilgoci.

 • Nieszczelna hydroizolacja

  W swojej pracy bazujemy na materiałach niemieckiej firmy WEBAC – lidera w zakresie rozwiązań przeznaczonych do iniekcji.

  Czym wyróżniają się nasze usługi hydroizolacji?

  - 15 letnie doświadczenie w zakresie hydroizolacji
  - Indywidualne podejście do klienta
  - Ogromny wybór materiałów przeznaczonych do iniekcji
  - Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych rozwiązań

  Zapraszamy do współpracy
  ul. Mokra 26
  05-200 Zagościniec