INWESTYCJE

ZNALEZIONO 2832 INWESTYCJI

Najnowsze inwestycje

Numer Przedmiot Województwo Dodano
23399675 INWESTYCJA PLANOWANA Przedmiotem zamówienia jest świadczenie publicznego transportu zbiorowego w zakresie gminnych przewozów pasażerskich wr transporcie drogowym dla n/w linii komunikacyjnych: > linia nr 1: na trasie Ćmińsk - Kostomłoty Pierwsze przez Tumlin Podgród, > linia nr 2: na trasie Bo Świętokrzyskie 2022-06-27
23399673 INWESTYCJA PLANOWANA Ogłoszenie o zamiarze ogłoszenia postępowania o udzielenie zamówienia na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego Zgodnie z art. 23 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1371) informuję, że w 2023 ro Świętokrzyskie 2022-06-27
23399670 INWESTYCJA PLANOWANA Umowa na opracowanie oprogramowania ICT Mazowieckie 2022-06-27
23399669 INWESTYCJA PLANOWANA Publiczny transport zbiorowy na liniach użyteczności publicznej w zakresie międzygminnych przewozów pasażerskich w transporcie drogowym Opolskie 2022-06-27
23399668 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług przy zimowym utrzymaniu dróg powiatowych Zachodniopomorskie 2022-06-27
23399667 INWESTYCJA PLANOWANA Sukcesywne dostawy mięsa, drobiu i wędlin Wielkopolskie 2022-06-27
23399666 INWESTYCJA PLANOWANA Przebudowa przepustu na drodze gminnej w Radosiewie Wielkopolskie 2022-06-27
23399665 INWESTYCJA PLANOWANA Usługa przewozowa w zakresie komunikacji miejskiej Wielkopolskie 2022-06-27
23399664 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług transportowych wraz z opiekunem - przewozy uczniów Wielkopolskie 2022-06-27
23399663 INWESTYCJA PLANOWANA Odbiór i zagospodarowanie odpadami komunalnymi (na okres 24 m-cy) Zachodniopomorskie 2022-06-27
23399662 INWESTYCJA PLANOWANA Zaciągnięcie kredytu długoterminowego Wielkopolskie 2022-06-27
23399661 INWESTYCJA PLANOWANA Utrzymanie punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (na okres 12 m-cy) Zachodniopomorskie 2022-06-27
23399660 INWESTYCJA PLANOWANA Ubezpieczenie majątku i OC Gminy Wielkopolskie 2022-06-27
23399658 INWESTYCJA PLANOWANA Zimowe utrzymanie dróg i ulic Wielkopolskie 2022-06-27
23399659 INWESTYCJA PLANOWANA Budowa ulicy Wielkopolskie 2022-06-27
23399657 INWESTYCJA PLANOWANA Przełożenie linii energetycznej napowietrznej Wielkopolskie 2022-06-27
23399656 INWESTYCJA PLANOWANA Budowa drogi gminnej w Kołaczkowie, ul. Szeroka Wielkopolskie 2022-06-27
23399655 INWESTYCJA PLANOWANA Przebudowa drogi Wielkopolskie 2022-06-27
23399654 INWESTYCJA PLANOWANA Dowozy szkolne - usługi transportowe Wielkopolskie 2022-06-27
23399653 INWESTYCJA PLANOWANA Franklinów-przebudowa drogi Wielkopolskie 2022-06-27

Zmień ustawienia wyszukiwarki

Inwestycje

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się nierozerwalnie z licznymi wyzwaniami - zarówno finansowymi, jak i organizacyjnymi czy prawnymi. Z jednej strony należy zadbać o odpowiedni marketing, aby liczba zleceń nigdy się nie kończyła. Z drugiej strony równie ważne jest dbanie o personel, właściwą politykę jakości oraz efektywny łańcuch dostaw. Dobrym pomysłem na skuteczne zrównoważenie działalności jest przyjęcie właściwej strategii długoterminowej. To rozwiązanie jest dostępne dzięki systematycznej weryfikacji inwestycji planowanych. Z tego artykułu dowiesz się, jak szukać zleceń dla firm w sposób zrównoważony, skuteczny i tani.

Czym są inwestycje planowane?

Inwestycje planowane to nic innego jak wykaz przyszłych przetargów. Co to jest przetarg? Zgodnie z popularną definicją, jest to jeden z trybów prowadzenia zamówień publicznych, w którym następuje sprzedaż ruchomości lub nieruchomości, a nabywcą zostaje podmiot oferujący najkorzystniejsze warunki. Przeprowadzenie postępowań przetargowych podlega ścisłym regulacjom prawnym. O tym, jak szukać zleceń dla firm i wygrywać przetargi, dowiecie się z informacji zawartych na naszej stronie internetowej.

Przyszłe przetargi, czyli jak szukać zlecenia dla firm z głową

Każdego roku wiele przedsiębiorstw przekonuje się, jak zgubne potrafią być impulsywne działania na rynku. Nieprzemyślane oferty, brak dywersyfikacji, niewystarczające stany magazynowe – to najpopularniejsze synonimy biznesowych kłopotów. Żeby uniezależnić się od części z tych ryzyk, warto zainwestować trochę czasu w odpowiednie przemyślenie strategii ekspansji gospodarczej. Jest to szczególnie ważne w sektorze zamówień publicznych. Wygranie postępowania może okazać się wielkim sukcesem, ale jak zazwyczaj kończy się jednoczesne wygranie kilku przetargów? Co to może oznaczać dla firmy?

Niestety przyjęcie na swoje barki zbyt wielu zleceń w krótkim terminie, może zakończyć się brakiem wypłacalności, nałożonymi karami umownymi, złą reputacją na rynku. Przystępując do zamówienia publicznego, warto mieć na względzie, że zapłata za wykonany przedmiot umowy zazwyczaj następuje po odbiorze robót lub dostaw. Oznacza to konieczność wyłożenia odpowiednich środków pieniężnych i oczekiwanie na przyszłe zyski. Ta naturalna procedura może być jednak kłopotliwa w przypadku konieczności poczynienia zbyt dużych zapasów magazynowych. Wiele firm uczestniczy jednocześnie w większej liczbie zamówień, niż jest w stanie obsłużyć. Założenie jest słuszne – wszystkiego nie można wygrać. Czasami jednak rzeczywistość gospodarcza potrafi płatać figla i mimo olbrzymich chęci, nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom licznych Zamawiających. Tych problemów z pewnością by nie było, gdybyśmy odpowiednio wcześnie zapoznali się z inwestycjami planowanymi.

Inną sytuacją często spotykaną na rynku zamówień publicznych jest składanie ofert przetargowych w mało atrakcyjnych dla firmy zamówieniach. Jak to możliwe? Załóżmy, że prowadzimy działalność zlokalizowaną w Wielkopolsce. Największą przewagę konkurencyjną osiągamy w tej sytuacji dla postępowań prowadzonych przez regionalne instytucje publiczne. Nie zawsze są one jednak dostępne na rynku w danym momencie. W tej sytuacji wiele przedsiębiorstw składa oferty w innych lokalizacjach, oddalonych od siedziby głównej o setki kilometrów. Wygranie takiego przetargu wiąże się z uzyskaniem zysku i złapaniem ciekawej referencji. Co jednak w sytuacji, gdy już po podpisaniu umowy okazuje się, że na naszym terenie uruchomiono trzy inne podobne postępowania, a my nie mamy już dostępnych zasobów, aby w nich wystartować? W ten sposób tracimy możliwość zawiązania lokalnych znajomości i ograniczamy nasze zyski.

Zatem jak szukać zleceń dla firm w sposób efektywny? Odpowiedzią na to pytanie może być weryfikacja inwestycji planowanych.

Co daje firmie dostęp do inwestycji planowanych?

W użyteczności inwestycji planowanych ujęto przetargi zebrane z różnorodnych źródeł. Trafiają do niej postępowania opublikowane w serwisach prasowych, branżowych czy telewizyjnych. Dodatkowo platforma zbiera dane ze wszystkich jednostek samorządu terytorialnego, niezależnie czy mówimy tu o gminie, powiecie czy województwie. Dzięki temu osoby chcące dokładnie zaplanować swoje działania na rynku zamówień publicznych mają pełny wgląd do tego, co będzie działo się za kilka miesięcy w przetargach. Co to daje firmie?

 • Możliwość wyprzedzenie o krok konkurencji.
 • Realny wpływ na kształt harmonogramu nowych zleceń.
 • Szansę na zakontraktowanie materiałów i zapasów po lepszych cenach.
 • Czas na przygotowanie się do złożenia dokumentacji przetargowej, w tym na znalezienie odpowiednich podwykonawców.
 • Dokonanie niezbędnych wizji lokalnych, które mogą wpłynąć na poprawną kalkulację.
 • Zorganizowanie odpowiedniego zaplecza finansowego.
Które branże bierzemy pod uwagę?

W naszym serwisie nie dyskryminujemy żadnego sektora gospodarki. Algorytm zbierania rekordów uwzględnia wszystkie branże. Zapisując swoje przedsiębiorstwo do usługi inwestycji planowanych, możecie Państwo otrzymywać na bieżąco informacje z między innymi takich dziedzin jak:

 • drogowej,
 • budowlanej,
 • energetycznej,
 • naukowej,
 • telekomunikacyjnej,
 • elektrycznej,
 • wodno-kanalizacyjnej,
 • transportowej,
 • ubezpieczeniowej,
 • cateringowej,
 • eventowej.
W pakiecie znajdują się także zamierzenia polegające na zakupie wyposażenia, urządzeń produkcyjnych czy oprogramowania informatycznego.

Co znajduje się w takiej informacji?

Zależy nam na tym, aby każdy podmiot zastanawiający się, jak szukać zleceń dla firm, dostał w ramach naszej usługi pełną informację o planowanym przetargu. Co to oznacza i jakie składowe zawiera jeden rekord z bazy?

 • Kategorię – przypisaną do danego zamówienia branżę, dzięki czemu można łatwo wyszukiwać interesujące nas ogłoszenia.
 • Przedmiot – dokładny tytuł, wskazujący na ogólny zakres zlecenia.
 • Inwestora i jego dane teleadresowe.
 • Źródło.
 • Miejsce i termin realizacji.
 • Link do strony źródłowej.
Dzięki tym informacjom każdy zamawiający może z wyprzedzeniem odnaleźć interesujące go postępowania i skontaktować się z Zamawiającym, w celu poznania szczegółów inwestycji planowanej. Raporty generowane są na bieżąco i przesyłane o wybranej przez firmę porze dnia.