INWESTYCJE

ZNALEZIONO 212 INWESTYCJI

Najnowsze inwestycje

Numer Przedmiot Województwo Dodano
22308926 INWESTYCJA PLANOWANA Serwis naprawczy i konserwacja zasilaczy UPS Opolskie 2021-12-07
22307674 INWESTYCJA PLANOWANA Przebudowa budynku gospodarczego Kujawsko-Pomorskie 2021-12-07
22307657 INWESTYCJA PLANOWANA Remont budynku mieszkalnego Kujawsko-Pomorskie 2021-12-07
22302366 INWESTYCJA PLANOWANA Publiczny transport zbiorowy Podkarpackie 2021-12-06
22302364 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego Warmińsko-Mazurskie 2021-12-06
22297908 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług przewozów autobusowych Podlaskie 2021-12-06
22292568 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług przewozów autobusowych Podlaskie 2021-12-03
22292566 INWESTYCJA PLANOWANA Usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego Podlaskie 2021-12-03
22292564 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług w zakresie transportu zbiorowego Łódzkie 2021-12-03
22287249 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług w zakresie transportu zbiorowego Łódzkie 2021-12-03
22287213 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług autobusowego transportu publicznego Śląskie 2021-12-03
22287166 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego Zachodniopomorskie 2021-12-03
22287156 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego Podlaskie 2021-12-03
22273493 INWESTYCJA PLANOWANA Utworzenie i utrzymanie systemu informatycznego Mazowieckie 2021-12-01
22273488 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego Warmińsko-Mazurskie 2021-12-01
22264247 INWESTYCJA PLANOWANA Kompleksowa usługa polegająca na zapewnieniu technicznego i kreatywnego wsparcia w prowadzeniu profilu Małopolskie 2021-11-30
22264227 INWESTYCJA PLANOWANA Przebudowa budynku biurowo-socjalno-technicznego Podkarpackie 2021-11-30
22264218 INWESTYCJA PLANOWANA Zakup samochodu Podkarpackie 2021-11-30
22255192 INWESTYCJA PLANOWANA Modernizacja centralnego magazynu odpadów Mazowieckie 2021-11-29
22255179 INWESTYCJA PLANOWANA Wybór operatora na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego Dolnośląskie 2021-11-29

Zmień ustawienia wyszukiwarki

Inwestycje

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się nierozerwalnie z licznymi wyzwaniami - zarówno finansowymi, jak i organizacyjnymi czy prawnymi. Z jednej strony należy zadbać o odpowiedni marketing, aby liczba zleceń nigdy się nie kończyła. Z drugiej strony równie ważne jest dbanie o personel, właściwą politykę jakości oraz efektywny łańcuch dostaw. Dobrym pomysłem na skuteczne zrównoważenie działalności jest przyjęcie właściwej strategii długoterminowej. To rozwiązanie jest dostępne dzięki systematycznej weryfikacji inwestycji planowanych. Z tego artykułu dowiesz się, jak szukać zleceń dla firm w sposób zrównoważony, skuteczny i tani.

Czym są inwestycje planowane?

Inwestycje planowane to nic innego jak wykaz przyszłych przetargów. Co to jest przetarg? Zgodnie z popularną definicją, jest to jeden z trybów prowadzenia zamówień publicznych, w którym następuje sprzedaż ruchomości lub nieruchomości, a nabywcą zostaje podmiot oferujący najkorzystniejsze warunki. Przeprowadzenie postępowań przetargowych podlega ścisłym regulacjom prawnym. O tym, jak szukać zleceń dla firm i wygrywać przetargi, dowiecie się z informacji zawartych na naszej stronie internetowej.

Przyszłe przetargi, czyli jak szukać zlecenia dla firm z głową

Każdego roku wiele przedsiębiorstw przekonuje się, jak zgubne potrafią być impulsywne działania na rynku. Nieprzemyślane oferty, brak dywersyfikacji, niewystarczające stany magazynowe – to najpopularniejsze synonimy biznesowych kłopotów. Żeby uniezależnić się od części z tych ryzyk, warto zainwestować trochę czasu w odpowiednie przemyślenie strategii ekspansji gospodarczej. Jest to szczególnie ważne w sektorze zamówień publicznych. Wygranie postępowania może okazać się wielkim sukcesem, ale jak zazwyczaj kończy się jednoczesne wygranie kilku przetargów? Co to może oznaczać dla firmy?

Niestety przyjęcie na swoje barki zbyt wielu zleceń w krótkim terminie, może zakończyć się brakiem wypłacalności, nałożonymi karami umownymi, złą reputacją na rynku. Przystępując do zamówienia publicznego, warto mieć na względzie, że zapłata za wykonany przedmiot umowy zazwyczaj następuje po odbiorze robót lub dostaw. Oznacza to konieczność wyłożenia odpowiednich środków pieniężnych i oczekiwanie na przyszłe zyski. Ta naturalna procedura może być jednak kłopotliwa w przypadku konieczności poczynienia zbyt dużych zapasów magazynowych. Wiele firm uczestniczy jednocześnie w większej liczbie zamówień, niż jest w stanie obsłużyć. Założenie jest słuszne – wszystkiego nie można wygrać. Czasami jednak rzeczywistość gospodarcza potrafi płatać figla i mimo olbrzymich chęci, nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom licznych Zamawiających. Tych problemów z pewnością by nie było, gdybyśmy odpowiednio wcześnie zapoznali się z inwestycjami planowanymi.

Inną sytuacją często spotykaną na rynku zamówień publicznych jest składanie ofert przetargowych w mało atrakcyjnych dla firmy zamówieniach. Jak to możliwe? Załóżmy, że prowadzimy działalność zlokalizowaną w Wielkopolsce. Największą przewagę konkurencyjną osiągamy w tej sytuacji dla postępowań prowadzonych przez regionalne instytucje publiczne. Nie zawsze są one jednak dostępne na rynku w danym momencie. W tej sytuacji wiele przedsiębiorstw składa oferty w innych lokalizacjach, oddalonych od siedziby głównej o setki kilometrów. Wygranie takiego przetargu wiąże się z uzyskaniem zysku i złapaniem ciekawej referencji. Co jednak w sytuacji, gdy już po podpisaniu umowy okazuje się, że na naszym terenie uruchomiono trzy inne podobne postępowania, a my nie mamy już dostępnych zasobów, aby w nich wystartować? W ten sposób tracimy możliwość zawiązania lokalnych znajomości i ograniczamy nasze zyski.

Zatem jak szukać zleceń dla firm w sposób efektywny? Odpowiedzią na to pytanie może być weryfikacja inwestycji planowanych.

Co daje firmie dostęp do inwestycji planowanych?

W użyteczności inwestycji planowanych ujęto przetargi zebrane z różnorodnych źródeł. Trafiają do niej postępowania opublikowane w serwisach prasowych, branżowych czy telewizyjnych. Dodatkowo platforma zbiera dane ze wszystkich jednostek samorządu terytorialnego, niezależnie czy mówimy tu o gminie, powiecie czy województwie. Dzięki temu osoby chcące dokładnie zaplanować swoje działania na rynku zamówień publicznych mają pełny wgląd do tego, co będzie działo się za kilka miesięcy w przetargach. Co to daje firmie?

 • Możliwość wyprzedzenie o krok konkurencji.
 • Realny wpływ na kształt harmonogramu nowych zleceń.
 • Szansę na zakontraktowanie materiałów i zapasów po lepszych cenach.
 • Czas na przygotowanie się do złożenia dokumentacji przetargowej, w tym na znalezienie odpowiednich podwykonawców.
 • Dokonanie niezbędnych wizji lokalnych, które mogą wpłynąć na poprawną kalkulację.
 • Zorganizowanie odpowiedniego zaplecza finansowego.
Które branże bierzemy pod uwagę?

W naszym serwisie nie dyskryminujemy żadnego sektora gospodarki. Algorytm zbierania rekordów uwzględnia wszystkie branże. Zapisując swoje przedsiębiorstwo do usługi inwestycji planowanych, możecie Państwo otrzymywać na bieżąco informacje z między innymi takich dziedzin jak:

 • drogowej,
 • budowlanej,
 • energetycznej,
 • naukowej,
 • telekomunikacyjnej,
 • elektrycznej,
 • wodno-kanalizacyjnej,
 • transportowej,
 • ubezpieczeniowej,
 • cateringowej,
 • eventowej.
W pakiecie znajdują się także zamierzenia polegające na zakupie wyposażenia, urządzeń produkcyjnych czy oprogramowania informatycznego.

Co znajduje się w takiej informacji?

Zależy nam na tym, aby każdy podmiot zastanawiający się, jak szukać zleceń dla firm, dostał w ramach naszej usługi pełną informację o planowanym przetargu. Co to oznacza i jakie składowe zawiera jeden rekord z bazy?

 • Kategorię – przypisaną do danego zamówienia branżę, dzięki czemu można łatwo wyszukiwać interesujące nas ogłoszenia.
 • Przedmiot – dokładny tytuł, wskazujący na ogólny zakres zlecenia.
 • Inwestora i jego dane teleadresowe.
 • Źródło.
 • Miejsce i termin realizacji.
 • Link do strony źródłowej.
Dzięki tym informacjom każdy zamawiający może z wyprzedzeniem odnaleźć interesujące go postępowania i skontaktować się z Zamawiającym, w celu poznania szczegółów inwestycji planowanej. Raporty generowane są na bieżąco i przesyłane o wybranej przez firmę porze dnia.