WIZYTÓWKA FIRMY

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe "W...

ul. Zamiejska 1, 82-500 Kwidzyn
branża: gospodarka leśna

Opis firmy

Misją naszej firmy jest modernizacja procesu pozyskania drewna w Polsce.

Przez profesjonalne świadczenie usług ścinki, zrywki i transportu drewna za pomocą nowoczesnych maszyn i urządzeń chcemy być przykładem, jak sprawnie i efektywnie można prowadzić proces pozyskania drewna na terenie naszego kraju.


POZYSKIWANIE DREWNA

Firma nasza zajmuje się profesjonalnym procesem pozyskania drewna. Oferta skierowana jest do Nadleśnictw gospodarujących zasobami leśnymi i nie zainteresuje raczej klienta indywidualnego. Ale jeżeli tylko będzie on posiadał odpowiednią ilość drzewa do ścinki chętnie wejdziemy we współpracę.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do pozyskania drewna oraz doświadczonych operatorów, którzy sprawdzili swoje umiejętności zarówno w Polsce jak i za granicą na trudnych, ciężko dostępnych terenach - od górzystych po bagniste.

Pozyskanie prowadzimy czterema harwesterami (John Deere 1470D, Timberjack 1270B, Timberjack1070, Lokomo Ł220).
Zatrudniamy także doświadczonych pilarzy, którzy doskonale współpracują z nowoczesnym sprzętem.


ZRYWKA DREWNA

Zrywka drewna jest następnym etapem procesu pozyskania drewna. Proponujemy pozyskanie drewna łącząc obydwie usługi. Ale oferujemy także jedynie zrywkę lub jedynie ścinkę.

Oferta ta, podobnie jak ścinka, skierowana jest do Nadleśnictw.

Dysponujemy czterema ciągnikami zrywkowymi typu forwarder (John Deere 1110D, John Deere 1010D, Timberjack 1110, Timberjack 1010).
Dzięki zastosowaniu nowych urządzeń, nie psujących się tak często jak urządzenia starszego typu, uzyskujemy wysoką wydajność procesu pozyskania drewna sięgająca przy właściwej organizacji pracy 30 tys. m3 na jedną maszynę.


TRANSPORT DREWNA

Mimo wielu zmian w ostatnich latach i nabierania coraz większego znaczenia przez proces pozyskania drewna w naszej działalności, transport jest wciąż ważną usługą świadczoną przez naszą firmę.

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem przystosowanym do transportu drewna zarówno dłużycowego jak i stosowego. Są to samochody wysokotonażowe marki Scania, Iveco, MAN i Volvo.

Ofertę kierujemy do przedsiębiorstw branży drzewnej oferując regularną współpracę, a także do klientów indywidualnych, mających do przewozu określoną ilość drewna. Nie transportujemy jednak drobnych ilości surowca, gdyż po prostu jest to nie opłacalne zarówno dla nas jak i dla klienta. Minimalny ładunek wynosi 25m3. Prosimy o kontakt, chętnie doradzimy, jaka forma transportu będzie najbardziej opłacalna.

Oferujemy transport na dowolnych odległościach. Cena przetransportowania 1m3 zależna jest od wielu czynników, przy czym najważniejszą rolę odgrywa właśnie odległość, a także ilość surowca.

Dodatkowo świadczymy usługi transportowe przy pomocy naczepy niskopodwoziowej typu tiefbet marki Nooteboom. Przewozimy zarówno maszyny leśne jak i koparki, spychacze, walce drogowe, kombajny i inne.

Zainteresowanych prosimy o kontakt w celu ustalenia stawek. Przedsiębiorstwom będącym stałymi odbiorcami proponujemy różnego rodzaju zniżki.

Chętnie podejmiemy się nowych zleceń!
ul. Zamiejska 1
82-500 Kwidzyn