INWESTYCJE

ZNALEZIONO 1160 INWESTYCJI

Najnowsze inwestycje

Numer Przedmiot Województwo Dodano
21590175 INWESTYCJA PLANOWANA Dostawa komputerów, dostawa drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, dostawa materiałów komputerowych i serwerowych oraz oprogramowania Mazowieckie 2021-07-30
21590165 INWESTYCJA PLANOWANA Dostawa serwerów Mazowieckie 2021-07-30
21590161 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego Wielkopolskie 2021-07-30
21590158 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego Łódzkie 2021-07-30
21576840 INWESTYCJA PLANOWANA Budowa boiska Małopolskie 2021-07-29
21576296 INWESTYCJA PLANOWANA Sprzedaż z usługą dystrybucji energii elektrycznej Warmińsko-Mazurskie 2021-07-28
21576293 INWESTYCJA PLANOWANA Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego Podlaskie 2021-07-28
21576285 INWESTYCJA PLANOWANA Realizacja kampanii reklam. w internecie Małopolskie 2021-07-28
21576276 INWESTYCJA PLANOWANA Kompleksowa dostawa paliwa gazowego Mazowieckie 2021-07-28
21576270 INWESTYCJA PLANOWANA Dostawa wyposażenia traktu żywieniowego Lubelskie 2021-07-28
21569377 INWESTYCJA PLANOWANA Zakup sprzętu sportowego i rekreacyjnego Dolnośląskie 2021-07-27
21569376 INWESTYCJA PLANOWANA Inwestycja obejmująca przebudowę i modernizację istniejącego lądowiska , w formule "zaprojektuj i wybuduj" Śląskie 2021-07-27
21569375 INWESTYCJA PLANOWANA Usługi sprzątania Mazowieckie 2021-07-27
21569374 INWESTYCJA PLANOWANA Wymiana ogrodzenia Dolnośląskie 2021-07-27
21569373 INWESTYCJA PLANOWANA Usługa serwisu i naprawy drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych Mazowieckie 2021-07-27
21569372 INWESTYCJA PLANOWANA Zakup sprzętu, środków i materiałów mundurowych Dolnośląskie 2021-07-27
21569370 INWESTYCJA PLANOWANA Modernizacja wewnątrz obiektów oraz placów manewrowych Podlaskie 2021-07-27
21569371 INWESTYCJA PLANOWANA Zakup praw do korzystania z usługi Oracle Paas & IaaS Universal Credit na potrzeby utrzymania systemów informatycznych Mazowieckie 2021-07-27
21569369 INWESTYCJA PLANOWANA Modernizacja parteru, klatek schodowych wraz z budową podjazdu dla osób niepełnosprawnych Małopolskie 2021-07-27
21569368 INWESTYCJA PLANOWANA Zakup aparatury medycznej Śląskie 2021-07-27

Zmień ustawienia wyszukiwarki

Inwestycje

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się nierozerwalnie z licznymi wyzwaniami - zarówno finansowymi, jak i organizacyjnymi czy prawnymi. Z jednej strony należy zadbać o odpowiedni marketing, aby liczba zleceń nigdy się nie kończyła. Z drugiej strony równie ważne jest dbanie o personel, właściwą politykę jakości oraz efektywny łańcuch dostaw. Dobrym pomysłem na skuteczne zrównoważenie działalności jest przyjęcie właściwej strategii długoterminowej. To rozwiązanie jest dostępne dzięki systematycznej weryfikacji inwestycji planowanych. Z tego artykułu dowiesz się, jak szukać zleceń dla firm w sposób zrównoważony, skuteczny i tani.

Czym są inwestycje planowane?

Inwestycje planowane to nic innego jak wykaz przyszłych przetargów. Co to jest przetarg? Zgodnie z popularną definicją, jest to jeden z trybów prowadzenia zamówień publicznych, w którym następuje sprzedaż ruchomości lub nieruchomości, a nabywcą zostaje podmiot oferujący najkorzystniejsze warunki. Przeprowadzenie postępowań przetargowych podlega ścisłym regulacjom prawnym. O tym, jak szukać zleceń dla firm i wygrywać przetargi, dowiecie się z informacji zawartych na naszej stronie internetowej.

Przyszłe przetargi, czyli jak szukać zlecenia dla firm z głową

Każdego roku wiele przedsiębiorstw przekonuje się, jak zgubne potrafią być impulsywne działania na rynku. Nieprzemyślane oferty, brak dywersyfikacji, niewystarczające stany magazynowe – to najpopularniejsze synonimy biznesowych kłopotów. Żeby uniezależnić się od części z tych ryzyk, warto zainwestować trochę czasu w odpowiednie przemyślenie strategii ekspansji gospodarczej. Jest to szczególnie ważne w sektorze zamówień publicznych. Wygranie postępowania może okazać się wielkim sukcesem, ale jak zazwyczaj kończy się jednoczesne wygranie kilku przetargów? Co to może oznaczać dla firmy?

Niestety przyjęcie na swoje barki zbyt wielu zleceń w krótkim terminie, może zakończyć się brakiem wypłacalności, nałożonymi karami umownymi, złą reputacją na rynku. Przystępując do zamówienia publicznego, warto mieć na względzie, że zapłata za wykonany przedmiot umowy zazwyczaj następuje po odbiorze robót lub dostaw. Oznacza to konieczność wyłożenia odpowiednich środków pieniężnych i oczekiwanie na przyszłe zyski. Ta naturalna procedura może być jednak kłopotliwa w przypadku konieczności poczynienia zbyt dużych zapasów magazynowych. Wiele firm uczestniczy jednocześnie w większej liczbie zamówień, niż jest w stanie obsłużyć. Założenie jest słuszne – wszystkiego nie można wygrać. Czasami jednak rzeczywistość gospodarcza potrafi płatać figla i mimo olbrzymich chęci, nie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom licznych Zamawiających. Tych problemów z pewnością by nie było, gdybyśmy odpowiednio wcześnie zapoznali się z inwestycjami planowanymi.

Inną sytuacją często spotykaną na rynku zamówień publicznych jest składanie ofert przetargowych w mało atrakcyjnych dla firmy zamówieniach. Jak to możliwe? Załóżmy, że prowadzimy działalność zlokalizowaną w Wielkopolsce. Największą przewagę konkurencyjną osiągamy w tej sytuacji dla postępowań prowadzonych przez regionalne instytucje publiczne. Nie zawsze są one jednak dostępne na rynku w danym momencie. W tej sytuacji wiele przedsiębiorstw składa oferty w innych lokalizacjach, oddalonych od siedziby głównej o setki kilometrów. Wygranie takiego przetargu wiąże się z uzyskaniem zysku i złapaniem ciekawej referencji. Co jednak w sytuacji, gdy już po podpisaniu umowy okazuje się, że na naszym terenie uruchomiono trzy inne podobne postępowania, a my nie mamy już dostępnych zasobów, aby w nich wystartować? W ten sposób tracimy możliwość zawiązania lokalnych znajomości i ograniczamy nasze zyski.

Zatem jak szukać zleceń dla firm w sposób efektywny? Odpowiedzią na to pytanie może być weryfikacja inwestycji planowanych.

Co daje firmie dostęp do inwestycji planowanych?

W użyteczności inwestycji planowanych ujęto przetargi zebrane z różnorodnych źródeł. Trafiają do niej postępowania opublikowane w serwisach prasowych, branżowych czy telewizyjnych. Dodatkowo platforma zbiera dane ze wszystkich jednostek samorządu terytorialnego, niezależnie czy mówimy tu o gminie, powiecie czy województwie. Dzięki temu osoby chcące dokładnie zaplanować swoje działania na rynku zamówień publicznych mają pełny wgląd do tego, co będzie działo się za kilka miesięcy w przetargach. Co to daje firmie?

 • Możliwość wyprzedzenie o krok konkurencji.
 • Realny wpływ na kształt harmonogramu nowych zleceń.
 • Szansę na zakontraktowanie materiałów i zapasów po lepszych cenach.
 • Czas na przygotowanie się do złożenia dokumentacji przetargowej, w tym na znalezienie odpowiednich podwykonawców.
 • Dokonanie niezbędnych wizji lokalnych, które mogą wpłynąć na poprawną kalkulację.
 • Zorganizowanie odpowiedniego zaplecza finansowego.
Które branże bierzemy pod uwagę?

W naszym serwisie nie dyskryminujemy żadnego sektora gospodarki. Algorytm zbierania rekordów uwzględnia wszystkie branże. Zapisując swoje przedsiębiorstwo do usługi inwestycji planowanych, możecie Państwo otrzymywać na bieżąco informacje z między innymi takich dziedzin jak:

 • drogowej,
 • budowlanej,
 • energetycznej,
 • naukowej,
 • telekomunikacyjnej,
 • elektrycznej,
 • wodno-kanalizacyjnej,
 • transportowej,
 • ubezpieczeniowej,
 • cateringowej,
 • eventowej.
W pakiecie znajdują się także zamierzenia polegające na zakupie wyposażenia, urządzeń produkcyjnych czy oprogramowania informatycznego.

Co znajduje się w takiej informacji?

Zależy nam na tym, aby każdy podmiot zastanawiający się, jak szukać zleceń dla firm, dostał w ramach naszej usługi pełną informację o planowanym przetargu. Co to oznacza i jakie składowe zawiera jeden rekord z bazy?

 • Kategorię – przypisaną do danego zamówienia branżę, dzięki czemu można łatwo wyszukiwać interesujące nas ogłoszenia.
 • Przedmiot – dokładny tytuł, wskazujący na ogólny zakres zlecenia.
 • Inwestora i jego dane teleadresowe.
 • Źródło.
 • Miejsce i termin realizacji.
 • Link do strony źródłowej.
Dzięki tym informacjom każdy zamawiający może z wyprzedzeniem odnaleźć interesujące go postępowania i skontaktować się z Zamawiającym, w celu poznania szczegółów inwestycji planowanej. Raporty generowane są na bieżąco i przesyłane o wybranej przez firmę porze dnia.