WIZYTÓWKA FIRMY

Unikol Railway Workshop S.C. Stanisław S...

Unikol Railway Workshop S.C. Stanisław S...

ul. Sportowa 1, 66-470 Kostrzyn nad Odrą
branża: kolej - wagony maszyny sprzęt

Opis firmy

Rozpoczęliśmy działalność 2 stycznia 1992 roku. Jesteśmy firmą prywatną. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowany personel z długoletnim stażem pracy przy naprawach taboru . Cały czas podnosimy kwalifikacje naszych pracowników, którzy uczestniczą w kursach i szkoleniach.

Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, która dokonała polonizacji lokomotywy Class 66 (JT 42 CWR mont. RTF, SNP i Radio Stop).

Dokonywaliśmy takich operacji jak wymiana silników spalinowych w lokomotywach ciężkich ST44, ST43. Naprawialiśmy lokomotywy po spaleniu - odtworzenie instalacji elektrycznej i prace mechaniczno - malarskie. Wielokrotnie uczestniczyliśmy w pracach przy wykolejeniach i wypadkach kolejowych, przywracając tabor do ruchu na własnych kołach.

Współpracujemy ze wszystkimi podmiotami związanymi z szeroko rozumianymi przewozami kolejowymi. Mamy podpisane umowy na serwis lokomotyw i wagonów z wieloma firmami przewozowymi w Polsce i w Niemczech.


Świadczymy usługi dla takich przewoźników w Polsce i zagranicą jak:

  - CTL Logistic
  - PCC Rail Szczakowianka
  - PTK i SK Rybnik
  - RCO (Kolej Bałtycka)
  - Freightliner Polska
  - CTL Rail GmbH (Niemcy)
  - DLC RSN Cross Rail (Belgia)

Jesteśmy otwarci na wszelkie formy I rodzaje współpracy z firmami przewozów kolejowych jak i kooperacje z firmami naprawczymi.
ul. Sportowa 1
66-470 Kostrzyn nad Odrą