WIZYTÓWKA FIRMY

„HALDEX”  S.A

„HALDEX” S.A

Pl. Grunwaldzki 8/10, 40-951 Katowice
branża: materiały prefabrykaty budowlane, niwelacje terenu roboty ziemne, surowce paliwa opał

Opis firmy

Zajmujemy się bezodpadowym przerobem surowców poprodukcyjnych pochodzących z kopalń węgla kamiennego. Technologie stosowane w procesie produkcyjnym przerobu kamienia w naszych zakładach pozwalają odzyskać węgiel w nim zawarty i wyodrębnić kruszywo naturalne ze skał zwięzłych. Kruszywo jest pełnowartościowym, certyfikowanym materiałem ,składającym się z mieszaniny m.in. iłowców, mułowców oraz piaskowców.

Należymy do grupy firm proekologicznych. Jesteśmy laureatem nagrody I stopnia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Dbając o wysoką jakość naszych usług wdrożyliśmy i stosujemy: Zakładową Kontrolę Produkcji Kruszyw wg PN - EN 13 242 od dnia 01.04.2006r.
Od maja 2008 roku jesteśmy głównym „operatorem” Kompanii Węglowej S.A. z siedzibą w Katowicach w zakresie odbioru, zagospodarowania i przeróbki odpadów powęglowych pochodzących z Kopalń Węgla Kamiennego na terenie woj. śląskiego.


W wyniku rozwoju w latach powojennych górnictwa węgla kamiennego w naszym kraju, aż do końca dekady lat 80, w szybkim tempie przyrastały hałdy odpadów powęglowych.

W tej sytuacji, aż do połowy lat 80 jedyna działalność Haldex S.A. to odzysk węgla z kopalnianych hałd. W ciągu 50 lat działalności Haldex przerobił ponad 150 mln ton odpadów powęglowych , z czego odzyskano 17 mln ton miałów energetycznych.

Od początku swej działalności Haldex S.A. była związana z przemysłem wydobywczym węgla kamiennego. Dziś Haldex S.A. zajmuje się nie tylko odzyskiem węgla z hałd, ale również jest producentem paliwowych mieszanek tworzonych na bazie miałów energetycznych i odzyskanego węgla z odpadów powęglowych pochodzących ze śląskich kopalń.

W szerokiej gamie produktów naszej firmy znajdują się m.in.:

    - miały energetyczne
    - mieszanki miałowe
    - mieszanki miałowo-mułowe
    - granulaty mułowe

Haldex S.A. specjalizuje się w komponowaniu mieszanek węglowych o konkretnych właściwościach fizyko-chemicznych określanych przez kontrahentów.

Jesteśmy również Autoryzowanym Sprzedawcą Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. i mamy w swojej ofercie miały energetyczne oraz sortymenty grube i średnie.

Nasza firma stawia do dyspozycji kontrahentów: wysoki profesjonalizm, bogate doświadczenie, rozbudowaną infrastrukturę techniczną, a także sprawną bazę transportową.

Dogodna lokalizacja, zdobyte doświadczenie na rynku węglowym oraz elastyczność w zakresie organizacji dostaw pozwala nam usatysfakcjonować Państwa.

Zapraszamy do współpracy.
Pl. Grunwaldzki 8/10
40-951 Katowice