WIZYTÓWKA FIRMY

Lakos Sp. z o.o.

Lakos Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 47, 67-300 Szprotawa
branża: budownictwo - drogi chodniki place, budownictwo - obiekty wykończenia, konstrukcje obiekty inżynierskie...

Opis firmy

  “LAKOS” Sp. z o.o. w Szprotawie powstała w 1992 r. Jest spółką z o.o. z udziałem kapitału polsko - niemieckiego.

  Wykonujemy wszelkie prace związane z obróbką metalu. Specjalnością firmy jest produkcja konstrukcji stalowych, aluminiowych i ze stali nierdzewnej - schodów, balustrad, barierek, konstrukcji budowlanych.

  Przedsiębiorstwo wyposażone jest w maszyny i urządzenia takie jak: frezarki, tokarki, nożyce do cięcia blach, prasy, prasy krawędziowe, walce, giętarki, plazmy, półautomaty spawalnicze, piły do cięcia metalu.

  Działalność skierowana jest głównie na export (około 70% produkcji).
  Zatrudniamy 41 pracowników.
  Posiadamy normy spawalnicze - Din 18 800 - nadane przez Instytut Spawalnictwa w Berlinie.


  Wypalanie

  Wykonujemy usługi wypalania różnych elementów w blasze palnikiem plazmowym i gazowym. Używamy maszyny Vanad Proxima czeskiej produkcji, która zapewnia wykonanie elementów z bardzo dużą dokładnością. Ponadto maszyna ma wbudowaną wiertarkę służącą do punktowania otworów. Kształt jaki jesteśmy w stanie wyciąć w blasze jest dowolny. Wymiary stołu to 2000x6000 mm. Przy cięciu plazmą maksymalna grubość blachy czarnej to 50mm, nierdzewnej i aluminiowej- 35mm.


  Stacja kontroli pojazdów

  Wykonujemy przeglądy techniczne pojazdów: okresowe, pierwsze pojazdów sprowadzonych z zagranicy, dodatkowe - pojazdów, którym zatrzymano dowód rejestracyjny, pojazdów zasilanych gazem itp. (dotyczy samochodów osobowych, ciężarowych do 3,5t, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów). Stacja posiada szeroki asortyment olejów silnikowych i przekładniowych oraz filtrów olejowych i powietrza.

  Prowadzimy usługę wymiany oleju w silnikach samochodowych.

  W swojej ofercie posiadamy też tłumiki samochodowe, które sprowadzamy pod zamówienie klienta.
ul. Kościuszki 47
67-300 Szprotawa