WIZYTÓWKA FIRMY

PHUP

PHUP "FRIB-EX"

ul. Zdziebkowskiej 1, 41-710 Ruda Śląska
branża: budownictwo - ciepłownictwo, budownictwo - obiekty wykończenia, budownictwo - sanitarno-hydrauliczne...

Opis firmy

PHUP "FRIB-EX"  O firmie

  Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne „FRIB-EX” z siedzibą w Rudzie Śląskiej rozpoczęło swoją działalność w 1990 roku na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej w Urzędzie Miejskim w Rudzie Śląskiej pod numerem 3877/90.

  Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie 88 osób, w tym 73 pracowników produkcyjnych oraz 5 pracowników dozoru technicznego z uprawnieniami budowlanymi w zakresie konstrukcji, a także instalacji i sieci sanitarnych, gazowych i cieplnych.

  Głównym profilem działalności firmy są roboty inwestycyjne i remontowe ogólnobudowlane, termomodernizacyjne i instalacyjne w zakresie instalacji sanitarnych i sieci wod.-kan., gazowych i cieplnych oraz budowa sieci sanitarnych i ciepłowniczych . Najważniejsze zakończone zlecenia, realizowane w ostatnich latach przez nasze przedsiębiorstwo to budowa osiedla mieszkaniowego „Trójkat B” w Czeladzi oraz budowa osiedla mieszkaniowego „Nowa Wieś” w Rudzie Śląskiej – oba zlecenia wykonane w sposób kompleksowy – „ pod klucz” – wraz z wykonaniem infrastruktury technicznej; budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Grzybowej w Rudzie Śląskiej ( fi 160 mm – 500 mm), przebudowa kolektora sanitarnego KO VI w Rudzie Sląskiej –Bykowinie, modernizacje sieci cieplnych w Katowicach i Rudzie Śląskiej a w trakcie realizacji pozostaje budowa kanalizacji deszczowej i przebudowa kanalizacji sanitarnej oraz budowa wodociągów przy budowie drogi ekspresowej na odcinku Bielsko-Biała – Jasienica.

  Przedsiębiorstwo zajmuje się również kompleksową termomodernizacją budynków – od ocieplenia elewacji ( głównie w technologii lekko-mokrej) i ocieplenia stropodachów ( wełną mineralną lub metodą wdmuchiwania sypkiej celulozy- Ekofiber ), po modernizację instalacji wewnętrznej c.o. z zaworami regulacyjnymi i grzejnikami włącznie. Najważniejsze roboty dociepleniowe wykonane przez nasze przedsiębiorstwo to : docieplenie elewacji i stropodachu budynku mieszkalnego przy ul. Niedurnego 38 w Rudzie Śląskiej dla Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej( wartość robót 1.227.730,00 zł), termomodernizacja budynków Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Knurowie (wartość robót 3.487.000,00 zł).

  Dodatkowa działalność firmy to prowadzenie rozliczeń indywidualnego zużycia ciepła według wskazań wyparkowych podzielników kosztów, przy pomocy systemu rozliczeń THERMOSPLIT, łącznie z montażem podzielników kosztów. Aktualnie prowadzimy rozliczanie zużycia ciepła dla spółdzielni mieszkaniowej MGSM „Perspektywa” w Rudzie Śląskiej oraz wspólnot mieszkaniowych na terenie Rudy Śląskiej. Przedsiębiorstwo zajmuje się także prowadzeniem bieżącej konserwacji instalacji c.o. na zasadzie „pogotowia ciepłowniczego” w spółdzielniach : „GÓRNIK” i im. I. J. Paderewskiego w Katowicach.


  Oferta

  Roboty Budowlane

  - Realizacje budynków mieszkalnych pod klucz
  - Remonty
  - Rozbiórki
  - Infrastruktura drogowa
  - Roboty ziemne
  - Docieplenia budynków

  Roboty Instalacje

  Zewnętrzne

  - Kanalizacje
  - Sieci ciepłownicze

  Wewnętrzne

  - C.O., C.W.U. Gazowe

  Odnawialne źródła energii

  - Kotłownie na biomasę do 5 MW
  - Systemy solarne
  - Klimatyzacja solarne
  - Pompy ciepła

  Wynajem sprzętu budowlanego

  - Rusztowania fasadowe (BAUMANN MOSTOSTAL)
  - Deskowań ramowych, ściennych
  - Maszyn budowlanych (koparki, wywrotki, transport)

  Zapraszamy do współpracy!!!


Tagi: budownictwo, kanalizacje, ciepłociągi, kotłownie,
ul. Zdziebkowskiej 1
41-710 Ruda Śląska