WIZYTÓWKA FIRMY

Benefit Systems S.A.

Benefit Systems S.A.

Plac Europejski 2, 00-084 Warszawa
branża: automatyka elektronika, usługi społeczne

Opis firmy

Tagi: świadczenia pracownicze, multisport, świadczenia motywacyjne, sport i rekreacjaBenefit Systems S.A.  O firmie

  Benefit Systems dostarcza innowacyjne, nowatorskie rozwiązania w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych z zakresu sportu i rekreacji, kultury oraz specjalnych, szytych na miarę programów kafeteryjnych. Nasze produkty, w tym flagowy - program MultiSport, umożliwiają skuteczne zwiększenie lojalności i motywacji Pracowników. Proponujemy również szereg usług i dodatkowych rozwiązań przygotowanych z myślą o potrzebach naszych Klientów oraz Użytkowników.

  Benefit Systems, jako jedna z wiodących firm oferujących autorskie, pozapłacowe świadczenia pracownicze, gwarantuje indywidualne podejście do każdego klienta.

  - Posiadamy rozbudowany system raportowania, zautomatyzowany system zamówień i doskonale działającą logistykę. Dzięki czemu oszczędzamy wiele cennego czasu oraz energii naszych Klientów, a współpraca z nami okazuje się łatwa i przejrzysta.
  - Mamy obszerną oraz systematycznie powiększaną sieć partnerów, co daje pewność Klientom, że jako jedyni oferujemy program dostępny w całej Polsce i wyróżniający się szeroką gamą usług. Nasza oferta obejmuje kilka tysięcy partnerów, w ponad 490 miastach, we wszystkich województwach.
  - Zaufali nam Klienci, Użytkownicy i Partnerzy, dlatego razem budujemy efektywne programy motywujące.
  - Do grona Klientów Benefit Systems należy ok. 3 600 wiodących firm na rynku. Z naszego flagowego programu MultiSport korzysta kilkaset tysięcy Użytkowników pracujących w takich branżach jak: finanse, handel i usługi, motoryzacja i transport, budownictwo, instytucje i urzędy, produkcja, przemysł i energetyka, a także IT, elekomunikacja, zdrowie i medycyna oraz wiele innych.

  Grupa Kapitałowa Benefit Systems

  Stoimy na czele Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzą Spółki działające na rynku pozapłacowych świadczeń pracowniczych.

  Kilkuset pracowników Grupy Benefit Systems tworzy innowacyjne produkty, stale podnosząc wartość Spółek i dbając o wysoki poziom świadczonych usług.

  W skład Grupy wchodzą następujące spółki:
  - Benefit Systems SA
  - VanityStyle Sp. z o.o.
  - FitSport Polska Sp. z o.o.
  - MultiSport Benefit s.r.o.
  - Nowe Benefity Sp. z o.o.
  - Benefit Intellectual Property Sp. z o.o.
  - Benefit Partners Sp. z .o.o.

  Historia w skrócie

  Spółka Benefit Systems powstała w 2000 roku w Warszawie z inną wizją działania niż bieżący model biznesowy. Firma oferowała, podobnie jak dzisiaj, pozapłacowe świadczenia dla pracowników korporacyjnych jednakże z zakresu usług finansowych. Ostatecznie spółka skoncentrowała się na rozbudowie pozapłacowych świadczeń pracowniczych, ale z segmentu sportu i rekreacji.

  W 2003 roku spółka dołączyła do swojej oferty świadczenia motywacyjne z obszaru sportu i rekreacji, które były jedynie niewielkim dodatkiem do głównego produktu. Jednak wiele pozytywnych reakcji z rynku pracy, potwierdzały, że świadczenia motywacyjne z tego segmentu, są bardziej pożądane przez pracodawców niż usługi finansowe. Dlatego w 2004 roku firma, postanowiła skoncentrować się na rozwoju unikalnego i innowacyjnego modelu biznesowego oferującego nielimitowany dostęp do obiektów sportowych oraz rekreacyjnych.

  Była to wówczas niekonwencjonalna i nowatorska koncepcja nie tylko na rynku polskim, ale również na skalę europejską. W 2004 roku pierwszy produkt przedsiębiorstwa w segmencie pozapłacowych świadczeń pracowniczych ukierunkowanych na sport i rekreację umożliwiał dostęp tylko do kilku klubów w Warszawie. Jednak tak jak potwierdzały wcześniejsze założenia, idea spotkała się z zainteresowaniem zarówno pracodawców, jak i pracowników.

  Nieustanne poszerzanie bazy partnerów, udoskonalanie samego produktu oraz zadowolenie zdobytych już klientów, a także rozwój rynku pracy w Polsce, spowodowało, że z usług spółki Benefit Systems zaczęło korzystać coraz więcej dużych firm. W latach 2007 i 2008 podejmuje działania mające na celu budowę znacznej przewagi konkurencyjnej, które zaowocowały gwałtownym wzrostem zarówno liczby klientów, która na koniec 2008 roku osiągnęła ponad 800 firm, jak i liczby partnerów – do prawie 900.

  W pierwszej połowie 2009 roku przedsiębiorstwo poszerzyło portfel dostępnych produktów, wprowadzając na rynek MultiBilet, wchodząc tym samym w świadczenia pracownicze z obszaru kulturalno – rozrywkowego.

  Na koniec kwietnia 2012 roku liczba Klientów Benefit Systems SA wyniosła prawie 4.000, liczba aktywnych kart MultiSport Plus – ok. 330.000, a liczba obiektów, z którymi firma współpracuje w ramach programu MultiSport Plus – 3.500.


  Zapraszamy do współpracy!!!

Plac Europejski 2
00-084 Warszawa