WIZYTÓWKA FIRMY

Holografia Polska sp. z o.o.

Holografia Polska sp. z o.o.

ul. Smolecka 22, Pietrzykowice, 55-080 Kąty Wrocławskie
branża: artykuły biurowe osprzęt biurowy, automatyka elektronika, poligrafia...

Opis firmy

Tagi: hologram, holograficzne systemy zabezpieczeń, hologramy samoprzylepne, hologramy specjalistyczne, hologramy semestralne
"Holografia Polska" S.C. Seweryn Malinowski, Andrzej Selaszuk

Firma Holografia Polska s.c zajmuje się produkcją zabezpieczeń już od 1999r. Dzięki prowadzonej przez nas polityce rozwoju opartej o szerokie inwestycje, dajemy Państwu gwarancje produktu o najwyższej jakości.

W latach 2004 i 2009 skorzystaliśmy z funduszy unijnych na rozwój parku maszynowego, poza tym sami angażujemy znaczną część dochodów w unowocześnianie technologii. Na skutek tych starań, udaje się nam produkować zgodnie z najwyższymi standardami, czego dowodem są uzyskane przez nas liczne certyfikaty i przynależność do prestiżowej organizacji IHMA – zrzeszającej najrzetelniejszych wytwórców hologramów i materiałów holograficznych w skali światowej.

Park maszynowy firmy Holografia Polska s.c. pozostaje ciągle najlepiej wyposażonym i rozwiniętym w Polsce, a produkty zachowują stałą cenę mimo systematycznych wzrostów cen surowców stosowanych przy wyrobie hologramów zabezpieczających. Jest to możliwe m.in. dzięki temu, że cały proces wytwórczy skoncentrowaliśmy w obrębie jednego kompleksu produkcyjnego.

Od 5 wrześnie 2011 należymy do International Hologram Manufacturers Association, stowarzyszenia zrzeszającego najlepsze i najrzetelniejsze firmy zajmujące się projektowaniem i produkcją zabezpieczeń holograficznych.

Nasze certyfikaty:

Posiadamy certyfikat jakości PN-EN ISO 9001:2009 z zakresu projektowanie, produkcji oraz dostarczania zabezpieczeń holograficznych.

W 2010 roku otrzymaliśmy Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy przyznawany przez Kapitułę Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego pod przewodnictwem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

W 2010 roku otrzymaliśmy srebrny certyfikat wiarygodności i rzetelności wydany przez Wrocławską Izbę Gospodarczą.

Oferta firmy "Holografia Polska"

Holografia Polska jest w stanie zrealizować zamówienia dotyczące produkcji hologramów, oraz druku etykiet i akcydensów zabezpieczonych hologramami. Poniżej znajdą Państwo opis naszej oferty. Wybierz interesujący Cię produkt i skontaktuj się z Nami w sprawie wyceny.

Hologramy samoprzylepne

Hologramy Express

Hologramy Express z trwale wytrawionym laserowo numerem seryjnym to doskonałe rozwiązanie dla Klientów poszukujących ekspresowego terminu realizacji przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnej ceny.

Oto 5 najważniejszych zalet oferowanych przez nas hologramów numerowanych:

1. Krótki termin realizacji

- realizacja w dniu wpłynięcia zamówienia (dla zamówień przyjętych do godziny 14.00)
- wysyłka kurierem (od 3000 sztuk bezpłatnie!).

2. Niska cena

- hologram jest już wyprodukowany co oznacza brak dodatkowych kosztów przygotowalni
- w ramach współpracy z firmą JM Hologramy jesteśmy w stanie zwiększyć nakład produkcyjny do maksimum

3. Bezpieczeństwo:

- hologram jest wyprodukowany w Polsce w naszym zakładzie produkcyjnym (Wrocław/Pietrzykowice) dysponujemy systemem zarządzania produkcją zgodnym z normą ISO oraz autorskim systemem zarządzania hologramem numerowanym.
- hologram jest zabezpieczony przed próbami imitacji za pomocą kilku najskuteczniejszych technik holograficznych
- nie ma mowy o problemie z wysyłką, gdyż nasze produkty wysyłamy kurierem, a każdą przesyłkę ubezpieczamy, niezależnie od wielkości nakładu
- jesteśmy członkami IHMA – międzynarodowej organizacji zrzeszającej najrzetelniejszych wytwórców hologramów, a także oficjalnym uczestnikiem programu Biała Lista co oznacza, że zostaliśmy wyróżnieni jako godny zaufania podmiot gospodarczy

4. Wysoka jakość

- laserowa personalizacja numeryczna zapewnia dożywotnią czytelność hologramu
- gwarancja ciągłej kontynuacji wzoru, dzięki posiadaniu własnej, unikalnej linii do produkcji matryc
- możliwość dodatkowej personalizacji hologramu przy użyciu dowolnie wybranego przez Państwa logotypu

5. Wybór kolorów:

- możliwość wyboru wyglądu hologramu spośród pięciu odmianach kolorystycznych: srebrny, złoty i miedziany, zielonym i czerwonym.

Hologramy indywidualne

Dla nakładów powyżej 100.000 sztuk proponujemy hologramy indywidualne. Naświetlamy je od podstaw wg szczegółowych wytycznych naszego odbiorcy. Stopień zabezpieczenia ustalamy w oparciu o indywidualne wymagania i przeznaczenie hologramu. Zawsze oferowane jako samozniszczalne przy próbie manipulacji.

Hologramy standardowe

Hologramy standardowe są przeznaczone dla Klientów, ceniących sobie szybki czas realizacji i brak kosztów przygotowalni(naświetlania hologramu), dzięki czemu zyskujemy rozwiązania w przystępnej cenie. Możemy wyprodukować nawet 100 sztuk hologramów standardowych, których wartość zabezpieczająca pozostaje na podobnym poziomie jak w przypadku hologramów indywidualnych.

Dla Państwa pełnej satysfakcji proponujemy 15 wzorów hologramów, które poddamy dalszej personalizacji. Wzory serii Kine mogą mieć dowolny kształt i wielkość. Prosimy o skonsultowanie wymiaru: posiadamy przeszło 100 wykrojników!

Hologramy pozostałe

Hologramy Hot-Stamping

Hologramy przeznaczone do aplikacji na gorąco najlepiej sprawdzają się jako zabezpieczenie druków i papierów wartościowych, kart płatniczych i lojalnosciowych , a także opakowań produktów i farmaceutyków w kilkusettysięcznych nakładach. Gwarantujemy wówczas doskonałe zabezpieczenie produktu przy minimalnym wzroście kosztu produkcji opakowania.

Produkujemy zarówno folie o wzorze powtarzalnym (tapetowym, generycznym) jak i ze znacznikiem do aplikacji wzoru pozycjonowanego.

Hologramy semestralne

Informujemy, że jesteśmy producentem hologramów stosowanych do przedłużania okresu ważności Elektronicznych Legitymacji Studenckich. Produkt dostępny w naszej firmie jest zgodny z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO z dnia 2 listopada 2006 r. w sprawie dokumentacji przebiegu studiów (Dz. U. z dnia 8 grudnia 2006 r.). Zapraszamy do zapoznania się z pełną specyfikacją produktu.

Hologramy specjalistyczne

Z myślą o nietypowych oczekiwaniach w zakresie ochrony Państwa produktów, oferujemy szereg dodatkowych zabezpieczeń holograficznych gwarantujących bezpieczeństwo oryginalności w prawie każdym sektorze działalności.

Obecnie dysponujemy następującymi rozwiązaniami:

- Hologramy termokurczliwe - hologramy na folii termokurczliwej do ochrony zamknięć opakowań w branży spożywczej, kosmetycznej i farmaceutycznej.

- Hologramy transparentne - hologramy wyprodukowane na folii transparentnej do zabezpieczania identyfikatorów i wszelkich dokumentów gdzie niezbędna jest widoczność tła.

- Monety z hologramem - innowacyjne rozwiązanie pozwalające na wytworzenie monety z tłem holograficznym o cechach prawdziwej monety, zawierającej rzeczywisty relief i stop metalu

- Mikrohologramy - mikrohologramy stanowią jedno z najnowocześniejszych osiągnięć w dziedzinie holografii, są to miniaturowe hologramy zawarte na cząsteczkach niklu o wielkości poniżej 1 mm (standardowy rozmiar to 0,3 mm). Mikrohologramy mają szerokie zastosowanie dzięki zróżnicowanej formie aplikacji

Hologramy zdrapki

Hologramy Zdrapki to kombinacja popularnych „zdrapek” i tradycyjnych hologramów, która stanowi estetyczne wyróżnienie produktu, jednocześnie gwarantując oryginalność jego pochodzenia.

Hologramy Zdrapki to rozwiązanie jedyne w swoim rodzaju, gdyż jest dostępne tylko i wyłącznie w ofercie firm Holografia Polska s.c i JM Hologramy.

Możliwości wykorzystania tego produktu są w praktyce nieograniczone i uzależnione wyłącznie od potrzeb oraz wyobraźni naszych klientów.

Etykiety

Etykiety informacyjne, kody kreskowe

Oferujemy etykiety informacyjne na dowolnym etapie zadruku i w wybranej przez Państwa formie konfekcjonowania. Dysponując pełną bazą danych kodów kreskowych jesteśmy w stanie szybko oznaczyć produkty z Państwa oferty. Dodatkowo proponujemy zastosowanie etykiet informacyjnych zawierających element holograficzny, co znacznie przyspieszy weryfikację oryginalności danego produktu.

Etykiety plombowe

W zależności od stopnia zabezpieczenia produktu przed niepowołaną manipulacją proponujemy kilka form plomb zabezpieczających. Wszystkie (oprócz holograficznych) oferujemy w trzech wersjach zadruku: pełny, częściowy i bez nadruku.

Zapewniamy dowolny sposób konfekcjonowania. Bazujemy na materiałach samoprzylepnych produkowanych przez światowego lidera w tej branży, przez co jesteśmy pewni, że nasze wyroby spełnią Państwa testy jakości i przydatności.

Klientom proponujemy materiały tj. plomby holograficzne, plomby VOID srebrne, plomby PS białe, plomby HOLO-PS białe.

Druki

Druki zabezpieczone, bilety

Pragniemy zaoferować Państwu druk dokumentów o zróżnicowanym stopniu ochrony, wykorzystując m.in. zabezpieczenia holograficzne, papiery ze znakami wodnymi czy papiery reaktywne chemicznie.

W studiu graficznym kompleksowo zajmiemy się projektem każdego, najbardziej dokumentu, tak by uzyskane certyfikaty, bony czy bilety stanowiły estetyczną i profesjonalną wizytówkę każdej organizacji.

Jesteśmy również otwarci na współpracę z innymi drukarniami; oferujemy usługę hot-stampingu hologramu na materiale powierzonym od Klienta.

Informacje

W latach 2004 i 2009 skorzystaliśmy z funduszy unijnych na rozwój parku maszynowego, poza tym sami angażujemy znaczną część dochodów w unowocześnianie technologii. Na skutek tych starań, udaje się nam produkować zgodnie z najwyższymi standardami, czego dowodem są uzyskane przez nas liczne certyfikaty i przynależność do prestiżowej organizacji IHMA – zrzeszającej najrzetelniejszych wytwórców hologramów i materiałów holograficznych w skali światowej.

W naszej ofercie znajdą Państwo jeden z najnowocześniejszych i najdokładniejszych systemów naświetleń. Dzięki temu produkowane przez Nas hologramy, są tak trudne do podrobienia zachowując przy tym atrakcyjny wygląd co odróżnia je od najpopularniejszych dostępnych hologramów.

Stosowane przez Nas techniki to:

Hologram Kinematyczny (kinematic effect)

Elementy składające się z odpowiednio ułożonych obszarów, które są wypełniane siatkami dyfrakcyjnymi lub strukturami holograficznymi.Przedstawione na elemencie obiekty graficzne widoczne są na ogół w płaszczyźnie hologramu. Gdy wprawimy element w ruch, zmieniają one położenie, kształt lub wielkość, w mniej lub bardziej płynny sposób.

Rozdzielczość graficzna takich elementów dochodzi maksymalnie do 1600 dpi (tylko w bardzo drogich elementach przeznaczonych wyłącznie do zabezpieczenia banknotów i dokumentów takich jak paszporty, wizy, czy prawa jazdy).

Element zawierający efekty kinematyczne jest na ogół łatwy do identyfikacji jednak bardzo trudny do podrobienia, ponieważ technika ta znana jest tylko nielicznym firmom ze ścisłej światowej czołówki producentów zabezpieczeń holograficznych do których należymy.

KineMax

Technologia stosowana przez nas do zabezpieczeń profesjonalnych. Opracowany przez parę polskich naukowców – Pawła Stępnia i Remigiusza Gajdę, element składający się z pixeli, które są hologramami syntetycznymi, będący uogólnieniem elementów kinematycznych. Rozdzielczość wynosi standardowo 4000 dpi, maksymalna sięga 80000 dpi.

Rozdzielczość graficzna elementów KineMax wynosi standardowo do 4000 dpi, co umożliwia zastosowanie do projektowania tych elementów technik używanych przy wytwarzaniu papierów wartościowych (guiloche, mikrodruku, różnego typu elementy ukryte).

Jednocześnie możliwe jest wykonanie elementów zawierających dowolne obrazy trójwymiarowe, zaprojektowane przy pomocy komputera.Przy obecnym stanie rozwoju techniki element ten nie jest możliwy do podrobienia, a wszelkie imitacje są łatwo wykrywalne gołym okiem.

Techniki, stosowane przez niektórych konkurentów, których należy się wystrzegać to:

Kompozycje siatek dyfrakcyjnych (grating elements)

Obrazy lub kompozycje graficzne, wypełnione siatkami dyfrakcyjnymi (czyli zbiorami równoległych, jednorodnych prążków) uginającymi światło padające w różnych kierunkach. Efektem jest kontrastowy, dobrze widoczny w każdych warunkach element, którego wartość zabezpieczająca jest uzależniona od tego, z jaką starannością został wykonany. Technologia wykorzystywana przy wykonaniu niskiej jakości hologramów oraz popularnych folii holograficznych stosowanych masowo przy uszlachetnianiu druku i opakowań.

Hologram siatkowo-kropkowy (dot-matrix)

Elementy te wykonywane są przy pomocy sterowanych komputerem urządzeń laserowych i składają się z pixeli będących siatkami dyfrakcyjnymi o jednakowym kształcie, zazwyczaj okrągłym lub kwadratowymi wielkości zwykle w granicach 0,25 – 0,0625 mm (co odpowiada rozdzielczości 100-400 dpi.); w niektórych firmach rozdzielczość dochodzi do 600 dpi.

Technika ta jest stosunkowo młoda, jednak już cieszy się ogromną popularnością ze względu na niskie koszta wdrożenia. Wartość zabezpieczająca elementów wykonanych przy jej pomocy zależy głównie od rozdzielczości urządzenia i jakości projektu graficznego. Popularna na rynkach azjatyckich, uzyskane w ten sposób hologramy są płąskie, posiadają niskie walory ochronne i są łatwe do podrobienia.

Zabezpieczenia

Efekty 2D /3D

Umożliwiają odtworzenie obrazu kilku płaszczyznowego z zachowaniem maksymalnej głębi ostrości.

Umożliwiają uzyskanie efektu przestrzenności napisów oraz tła dla zwiększenia walorów estetycznych zabezpieczających hologram.

Efekty "real 3D"

Umożliwiają stworzenie trójwymiarowych obiektów w przestrzeni z zachowaniem wysokiej głębi ostrości.

Dostępne w najlepszych firmach holograficznych na świecie w tym w naszej.

Efekty "true color"

Stosuje się do uzyskania obrazów o żądanym nasyceniu barw, wykorzystujemy je m. in. do odwzorowania logotypów i grafik na hologramie.

Mikrotest i nanografika

Zastosowanie mikrotestów zapisywanych w rozdzielczości do 96 000 DPI gwarantuje najwyższą ochronę hologramu. Potrafimy wykonać też grafikę widoczną dopiero po zastosowaniu powiększenia 80x.

Efekty soczewkowe

Elementy zapewniające maksymalną ochronę hologramu. Pozwalają na wytworzenie hologramu łatwego w identyfikacji i zawierającego ciekawy efekt wizualny.

Rysunki giloszowe

Służą do tworzenia skomplikowanych obrazów na hologramie. Pozwalając na uzyskanie efektów kinematycznych.

Elementy animacji

Podnoszą walor estetyczny hologramu i pozwalają na lepsze wyróżnienie produktu.

Obrazy ukryte

Pozwalają na ukrywanie informacji i odtworzenie jej wyłącznie przy użyciu specjalnego czytnika.

Obrazy wielokanałowe

Umożliwia umieszczenie kilku zmiennych obrazów w jednym punkcie hologramu. Jesteśmy w stanie umieścić cztery obrazy w jednym punkcie co stawia nas w czołówce światowej firm stosujących systemy naświetlania hologramów.

Zapraszamy do współpracy!
ul. Smolecka 22
Pietrzykowice
55-080 Kąty Wrocławskie