WIZYTÓWKA FIRMY

PGE Paliwa Sp. z o.o.

PGE Paliwa Sp. z o.o.

Ul. Ciepłownicza 1, 31-587 Kraków
branża: surowce paliwa opał

Opis firmy

Nasza działalność

EDF, grupa energetyczna o światowym zasięgu, działa od 1993 roku i jest największym w kraju inwestorem zagranicznym w sektorze produkcji energii elektrycznej i ciepła.

Obecnie EDF ma 10-proc. udział w rynku energii elektrycznej i 15-proc. udział w rynku ciepła sieciowego w Polsce.
W 1998 roku EDF wziął udział w pierwszej prywatyzacji w polskiej energetyce – zakupie elektrociepłowni w Krakowie. Od tamtej pory EDF stał się głównym akcjonariuszem wielu polskich firm energetycznych produkujących energię i ciepło: elektrowni w Rybniku i elektrociepłowni w Gdańsku, Zielonej Górze, Toruniu i we Wrocławiu. W skład grupy wchodzą też spółki usługowe: EDF Paliwa – zaopatrująca w węgiel i biomasę wszystkie spółki grupy, EDF Energia – przedsiębiorstwo obrotu energią elektryczną należące do Grupy EDF, oraz Fenice Poland – prowadząca outsourcing działalności energetyczno-ekologicznej w przedsiębiorstwach przemysłowych.

Obecnie EDF ma 10-proc. udział w rynku energii elektrycznej i 15-proc. udział w rynku ciepła sieciowego w Polsce. Należące do EDF w Polsce spółki wytwórcze produkują głównie na bazie węgla; EDF jest jednym z największych odbiorców węgla kamiennego w kraju. Grupa EDF w Polsce jest jednym z liderów w spalaniu biomasy, dzięki której produkuje energię zieloną. W 2012 roku Grupa EDF wytworzyła z niej 1,63 TWh spalając ponad 1200 tys. ton tego surowca, co pozwoliło nam na zredukowanie emisji CO2 o 1,65 mln ton. Ochrona środowiska naturalnego, jak najniższy poziom emisji CO2 w Europie oraz dbałość o klientów stanowią oś naszej strategii.

Zapraszamy do współpracy!!!
Ul. Ciepłownicza 1
31-587 Kraków